Menu

Nişanda Makyaj Önerileri

Hayatımızın anlamını bulduğumuzda evlenmeye karar veririz. Evlenme teklifi aldıktan sonra dünyalar bizim olur. Sonrasında ise güzel bir telaş başlar. Ailelerin tanışması, kız isteme merasimi, yüzüklerin takılması, nişan daha sonra da düğün hazırlıkları bizi bekliyordur. Sevgilimiz ailesiyle gelir bizi ister ve yüzüklerin takılması faslına gelinir. Bazılarımız söz ile nişanı aynı anda yapmayı tercih ederken bazılarımız söz merasimini ayrı nişan merasimini ayrı yapar.

Nişan makyajı yapılırken birçok noktalara dikkat edilmesi gerekir. İlkönce nişanın nerede yapılacağı düşünülmelidir. Nişanın ne kadarlık bir davet sayısı karşınsa yapılacağı, aile arasında mı yoksa tüm sevdiklerinizin önünde mi yapılacağı nişan makyajı için önemlidir. Seçtiğiniz kıyafet ve elbisenin yapısı da makyajı etkileyen etkenlerdendir. Nişan makyajı sizin karakterinize de uygun olmalıdır.

En güzel nişan makyajı

En güzel nişan makyajı

En az düğün makyajı kadar önemli nişan makyajı, doğru bir fondöten seçimiyle başlamalı. Yüzünüzün yapısına göre aydınlatma yada gölgelendirme yapabilirsiniz. Uzun bir yüzünüz varsa çene ucunuza cilt tonunuzdan bir ton koyu fondöten ile gölgelendirme yapabilirsiniz. Böylelikle yüzünüzü daha kısa göstermiş olursunuz. Eğer çok yuvarlak bir yüzünüz varsa elmacık kemiklerinizin altından dudaklarınıza doğru bir gölgelendirme ile yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Nişan makyajı küçük bir makyaj hatasını kabul etmez çünkü birçok kişi sizi dikkatlice inceleyecektir. Bu yüzden olduğundan daha özenli bir makyaj yapmalısınız. Fondöten uygulamasını tamamladıktan sonra pudra sürün. Gece boyunca çok fazla fotoğraf çekileceksiniz ve video çekimi yapılacak. Yüzünüzün ayna gibi parlamasını istemezsiniz değil mi? Pudrayı sürdüğünüzde hem makyajınızı sabitlemiş olursunuz hem de fotoğraf ve videolardaki parlamayı engellemiş olursunuz. Nişan makyajı yaparken bu ayrıntıyı sakın unutmayın.

Nişanda Göz Makyajı

Göz makyajınıza göz kapatıcınız ile başlayın. Göz kapatıcınız göz makyajınızın daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Far uygulaması yaparken elbisenizi baz almalısınız. Elbisenin rengine uygun bir far uygulaması yapmak bütünlüğün oluşması için önemlidir. Nişan makyajı yapmanın püf noktası göz makyajının göz yapınıza uygun yapılmasıdır. Far renginizi seçtikten sonra taban rengi olarak bu rengi sürün. Gölgelendirme olarak da koyu renkleri tercih etmelisiniz. Küçük bir gözünüz varsa eyeliner uygulamasında kesinlikle kuyruklu modelleri uygulamamalısınız. İri gözleriniz varsa kalın ve kuyruklu bir eyeliner uygulaması sizi mükemmelliğe taşıyacaktır. Rimel gözlerinizin güzelliğini çıkaracak son rötuştur.

Nişan göz makyajı

Nişan göz makyajı

Nişan makyajı dudak makyajıyla devam eder. Eğer koyu bir göz makyajı yaptıysanız dudaklarınız olabildiğince sade olmalıdır. Bir parlatıcı bile yeterli olacaktır. Göz makyajının koyu değilse dudaklarınızı renklendirebilirsiniz. Kırmızı bazı insanlara çok yakışır. Kırmızı ruj tutkunları aşkın rengini dudaklarında kullanabilirler. Doğal dudaklar isteyenler kahverengi tonlarını tercih edebilirler. Renkli dudaklar isteyen pembe, fuşya, böğürtlen rengi rujları sürebilirler. Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız fazlalığını bir peçeteyle alın ve dudaklarınıza pudra sürün. Nişan makyajı son aşaması allık sürümüdür. Allık sadece yüzü canlı göstermek içindir. Çok fazla sürülen allık doğal makyaj yapmış olsanız bile çok makyaj yapmış gibi gösterecektir. Allık kararında sürülmelidir. Eğer uzun bir yüzünüz varsa allığı allığı elmacık kemiklerinizin üstünden kulağınıza doğru sürmelisiniz. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa allığınızı elmacık kemiklerinin biraz aşağısından ve şakaklarınıza doğru sürün. Allığın sürülmesiyle nişan makyajı hazır, muhteşem görüntünüzle nişanınızın tadını çıkarın.Categories:   Fashion

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.