Menu

Eşarp Nasıl Bağlanır?

Günlük yaşamda eşarp bağlama tesettür giyimin vazgeçilmezlerinden biridir. Kadının şıklığını tamamlayacak bir unsurdur. Bu nedenle yüz şekline uyum sağlayacak eşarp bağlama şeklinin tercih edilmesi önemlidir.  Yüz şekilleri gerek yuvarlak, gerekse köşeli, kalp, oval ya da kare olsun bunlara uygun şekilde eşarp bağlanmalıdır. Özellikle çalışan kadınların işte eşarp bağlama konusunda her zaman tereddütleri olmaktadır. Giyilen kıyafete uygun eşarpların kullanılmasının yanında, bunların nasıl bağlanacağı konusunda en iyisini yapmak isterler. Nasıl makyaj yaparken yüz oval bir halde gösterilmek isteniyorsa, eşarp bağlandığında da, ortaya oval bir yüz çıkarılmalıdır. Çünkü oval yüz şekli herkes tarafından kabul edilen ve göze hoş gelen bir biçimdir. Bu yüzden yüzünüzü en güzel şekilde gösterecek eşarp bağlama yöntemini kullanmalısınız.  Sizlere bu konuda biraz yardımcı olmak için yüz şekline göre eşarbın nasıl bağlanacağından bahsedelim. Umarız vereceğimiz bilgiler size ışık tutacaktır.

Yüzünüz kare şeklindeyse, eşarp bağlarken çenenizde bulunan sert köşeleri gizlemelisiniz. Eşarbı yuvarlak şekilde bağlamanız, yüzünüze oval bir şekil verecektir. Dökümlü modelleri kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Oval bir yüz şeklinin varsa, eşarp altında bone kullanmamanız iyi olur. Ancak tesettür modasında genellikle eşarbın durması açısından bone takıldığından, boneyi üçgen formda takabilirsiniz. Bunu yapmak için, alttan boneyi biraz büzün. Sıkı eşarplar yerine dökümlü modelleri tercih edin.

Dikdörtgen bir yüz şekli olanlar ise, eşarp atına bone takarak yüzlerini daha kısa gösterebilirler. Aynı zamanda yanaklarında ön plana çıkarılması gerekir. Eşarbınızı çenenin altından sıkıca iğnelemeye çalışın.Categories:   Fashion, Scarf Models

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.