Menu

Eşarp Bağlama Teknikleri

Eşarp Bağlama Teknikleri

Eşarp modelleri, tesettür giyim kullanan muhafazakar bayanların en önemli aksesuarları arasında yer alıyor. Eşarplar nasıl bağlanır ya da şallar nasıl bağlanır gibi sorular muhafazakar bayanlar tarafından sıkça soruluyor. Bu alanda bu yazımızda sizlere eşarp bağlama teknikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Eşarplar ya da şallar kullanılırken, renkler, desenler ve kişinin yüz şekli çok büyük önem taşır. Herkese her renk ve desen yakışmaz. Bu nedenle kombin hazırlarken renk ve desenlerin size yakışıp yakışmadığınız kontrol etmeniz gerekir. Bunun dışında yüz şeklinize göre eşarp bağlama tekniği de deneyebilirsiniz.

Eşarp Bağlama Teknikleri 1

Eşarp Bağlama Teknikleri 1

Eşarp Bağlama Teknikleri 2

Eşarp Bağlama Teknikleri 2

Eşarp Bağlama Teknikleri 3

Eşarp Bağlama Teknikleri 3

Eşarp Bağlama Teknikleri 4

Eşarp Bağlama Teknikleri 4

Kare yüz şekli olan bayanlar, boynu saran ya da uçları arkada toplanan şal ve eşarp modellerini gevşek bir tarzda sarılmış ve bonesi gözükmeyecek şekilde eşarplarını kullanmalıdır. Ters üçgen ve kalp yüz şekli olan bayanlar, eşarbın üst bölgesini gevşek bırakıp alınla çene bölgesi arasında denge kurmalıdır. Düz bone kullanmak da uygun olacaktır. Uzun yüz şekli olan bayanlar, eşarp bağlama şekli için boneyi saklama modelini kullanmalıdır. Yuvarlak yüzlü bayanlar ise, bol tarzda boneyi saklayan modelleri tercih etmelidir.Categories:   Scarf Models

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.