Menu

Abiye Eşarp Modelleri

Abiye Eşarp Modelleri

Tesettür giyim kullanan bayanların abiye kıyafetleriyle başörtü yaptırmasından sonra abiye eşarp modelleri de fazlaca tercih edilmeye başlamıştır. Durum bu olunca, bayanların bu isteklerini karşılamak adına kuaförlerde yalnızca abiye başörtüsü tasarımı yapan eğitimli elemanlar da çalıştırılmaya başlandı.

Tesettür giyim tercih eden muhafazakar bayanlar, yalnızca kendi düğün, kına ve nişanları gibi özel günlerce değil, aynı zamanda yakın akraba ve arkadaşlarının düğün, kına ve nişanları gibi özel günlerde de tesettür abiye giyim ürünlerinin tamamlayıcısı olarak abiye eşarp modelleri kullanmaktadır.

İlk dönemlerde yalnızca saten düz renk eşarpların üzerine yapılan çiçek motifleriyle başlayan seçeneklerin şimdilerde farklı modellerden de yapılıyor. Bu iş için kendini eğitmiş olan kuaförler, 500 çeşit farklı abiye baş yaptığını söyleyebilir. Bazı bayanlar, kuaföre gerek kalmadan abiyesine uygun eşarbını da alıp takabiliyor. Abiye türbanların yapılışları her ne kadar zor gibi görünse de kuaföre gidemeyecekseniz abiye türbanı kendiniz de tasarlayabilirsiniz.Categories:   Scarf Models

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.