Menu

2016’ya Damgasını Vuran Trendler

2017 moda dünyasına girdiğimiz, 2016’yı ise geride bıraktığımız bu günlerde, geçmişin en trend parçaları üzerinde yoğunlaşmak istedik. Tesettür giyim dünyasında 2016’ya damgasını vuran trendler neler oldu hep birlikte inceleyelim.

1- Mint ve Pudra renkleri

2016 yılında moda dünyasının en çok beğenilen renklerinden biri pudra diğeri ise mint oldu. Elbiseler, abiyeler, tunikler ve diğer kıyafetlerde fazlasıyla gördüğümüz bu renkler, tesettür giyimin trend renkleri olarak kendilerini gösterdiler. Tasarımcıların mahir ellerinden hanımların beğenisine sunulan onlarca kıyafet seçeneklerinde yer edinen renkler, şıklığın simgeleri gibi oldular. Özel günlerde, toplantılarda ve davetlerde tesettür abiye modelleri üzerinde fazlasıyla gördüğümüz mint ve pudra renkleri, yeni sezonda da kendini gösterecek.

2- Uzun tesettür abiyeler

Tesettür giyim dünyasının en önemli kıyafet türleri arasında yer alan tesettür abiye modellerinde, 2016’ya damgasını vuran trend model, uzun abiyeler oldu. İhtişamlı görünümü, tasarımlarıyla harika bir iz bırakan modeller, genç tesettür abiyelerde de kendini gösterdi. Mezuniyet balolarında, düğünlerde ve diğer davetlerde en çok tercih edilen modellerin uzun tesettür abiyeler olduğunu söyleyebiliriz.

3- Saçaklı Şal Modelleri

Şallar, son zamanların tesettür giyim dünyasında en çok adını duyuran isim oldu. Farklılıklarıyla 2016 sezonunda kendini gösteren şal modelleri, değişik tasarımlarıyla hanımların tercihine sunuldu. Tabi tüm bunlar yaşanırken saçaklı şal modelleri, senenin en trend modelleri arasında kendi yerini aldı. Renkleri ile farklılık sunmaları ise farklı bir deneyim yarattı.

4- Tesettür Kot elbiseler

2016 tesettür modasında ön plana çıkan detaylardan biri de tesettür kot elbise modelleri oldu. Yeni sezonda da bir hayli karşımıza çıkmasını düşündüğümüz kot elbiseler, hanımların gözde trendleri arasındaki yerini korumaya devam edecek. Farklı tasarımlar, değişik modeller ve en trend tasarımlarıyla kendinden söz ettirmesini beklediğimiz kot elbise modelleri 2016’ya damga vuran trendler arasında yer alıyordu.

5- Renkli Feraceler

Ferace modelleri, eskinin yeniye dönüştüğünü en iyi gösteren parçalardır. 2016 yılında renkli ferace modelleri ise bu kategoride farklı deneyim yakalamak isteyenler için en özel seçenekler arasında kendini gösterdi. Klasik siyah renkten çıkılarak çok daha estetik renklere yer verilen ferace modelleri, 2017 yılında da renkleri ile hanımların dünyasındaki yerini koruyacağa benziyor.

Yeni sezonda hangi renkler ve hangi modellerin daha trend olacağı hakkında sunacağımız bilgileri inceleyerek, sezonun en şık modellerine daha rahat ulaşmanın keyfine varabilirsiniz.Categories:   Fashion

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.